Факультет сьогодні

Наказ про факультет

Положення про факультет

На філософському факультеті працюють 4 кафедри:
• кафедра теоретичної і практичної філософії (завідувач – доктор філософських наук, професор Перепелиця Олег Миколайович),
• кафедра теорії культури і філософії науки (завідувач – кандидат філософських наук, доцент 
Петренко Дмитро Володимирович ),
• кафедра українознавства (в.о. завідувача – кандидат історичних наук, доцент Аксьонова Наталія Володимирівна),
• кафедра політології (завідувач – доктор політичних наук, професор
Фісун Олександр Анатолійович ).

Наказ про положення кафедр

На кафедрах факультету працюють 126 викладачів, з яких 89 осіб працює за основним місцем роботи та 37 за сумісництвом. Достатньо високим є кваліфікаційний рівень професорсько-викладацького складу філософського факультету, адже 103 навчально-педагогічні працівники мають науковий ступінь: 39 – ступінь доктора наук та 64 – ступінь кандидата наук. Такий фаховий рівень викладачів всіх кафедр факультету дозволяє забезпечувати не лише підготовку спеціалістів вищої кваліфікації за відповідними напрямами підготовки, що здійснюється на факультеті, а і якісне викладання дисциплін гуманітарного та соціально-економічного циклу для студентів всіх факультетів університету.

На філософському факультеті за рівнями підготовки «Бакалавр» та «Магістр» здійснюється підготовка фахівців за трьома напрямами: «Філософія» (денна та заочна форма навчання), «Культура»/спеціальність «Культурологія» (денна форма навчання) та «Політологія» (денна та заочна форма навчання). Більша частина випускників філософського факультету не припиняє своє співпраці з факультетом після закінчення університету та отримання вищої освіти, адже на факультеті діє аспірантура та докторантура, де здійснюється підготовка фахівців вищої кваліфікації, успішно працює три Спеціалізовані Вчені ради з захисту кандидатських та докторських дисертацій.

Активним та досить плідним є наукове життя на факультеті. Викладачами кафедр факультету щорічно видається більше 10 фахових Вісників, понад 15 монографій, близько 340 статей, організовується та проводиться до 15 конференцій. Цілеспрямовано працює студентське наукове товариство, в рамках якого регулярно проводяться тематичні засідання філософських, культурологічних та політологічних секцій. Кращі студенти мають можливість приймати участь в міжнародних наукових конференціях, в університетських та всеукраїнських олімпіадах, публікувати результати своїх досліджень в фахових наукових виданнях.

Філософський факультет значну увагу приділяє роботі з майбутніми абітурієнтами. Щорічно на факультеті проходить конкурс дослідницьких робіт членів Малої академії наук секцій «Філософія» (єдина в Україні) та «Валеологія». Традиційною стала Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід». В листопаді 2008 року факультетом започатковано роботу Малого філософського факультету, в рамках якого проводяться заняття для учнів старших та випускних класів гімназій, ліцеїв, середніх загальноосвітніх шкіл, випускників коледжів, училищ, технікумів за двома напрямами: філософсько-культурологічним та валеологічним («Здоров’я людини»). Слухачі цього факультету мають можливість відвідувати лекції провідних доцентів та професорів факультету, приймати активну участь в обговоренні найбільш цікавих та актуальних проблем людського життя на семінарських заняттях.

Філософський факультет взаємодіє з багатьма профільними інститутами НАН України, університетами та неурядовими структурами в Україні: Інститут філософії НАН України, Інститут релігієзнавства НАН України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України, Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, філософський факультет Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, Днiпропетровський та інші національні та державні унiверситети. В близькому та далекому зарубіжжі партнерами факультету є: Канадський інститут українських студій, Інститут Всходній (Університет ім. Адама Міцкевича, Познань), Інститут філософії Болгарської Академії наук, Лідський університет, Костен-інститут (Оксфорд, Англія), Рурський університет (Німеччина), Інститут Кеннана Міжнародного центру підтримки науковців ім. Вудро Вільсона (м.Вашингтон), Біблейсько-богословський інститут ім. Святого апостола Андрія (Москва), Академічний центр (м. Бєєр-Шева, Ізраїль), Європейська федерація психоаналізу, Університет ім. В. Гумбольдта (Берлін), Центр Ф.Броделя (Бінгхемптон), Університет Північного Лондону.

______________________________________________________________________________________________________