Міністерство освіти і науки України
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Філософський факультет

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Міжнародної наукової конференції студентів та аспірантів XX Харківські студентські філософські читання: до 180 річниці з дня народження Фрідріха Ніцше, яка відбудеться у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна 16 травня 2024 року


Теми й проблеми секцій, в межах яких планується обговорення:

Ф. Ніцше і сучасність: філософські, богословські, культурологічні, мистецькі рефлексії. Актуальність філософії Ф. Ніцше. Ф. Ніцше та академічна філософія. Ніцшеанська філософія підозри і критика сучасності. Ф. Ніцше і антична філософія/культура. Етичні, естетичні й мистецькі рецепції філософії Ф. Ніцше. (Пост)антропологія: людина, надлюдина, постлюдина.

Теоретична філософія. Проблеми метафізики і онтології в історії філософії. Сучасний стан метафізичного філософування і актуальні підходи до осмислення буття. Гносеологічна проблематика в філософії: історія і сучасність. Філософія свідомості на початку XXI ст.

Практична філософія. Етика, метаетика, нормативна і прикладна етика. Актуальні етичні проблеми і сучасні рецепції моралі. Соціальна філософія: різноманіття рецепцій суспільства і суспільного розвитку. Філософія права. Філософія політики.

Філософія релігії, богослов’я та релігієзнавство. Релігія на початку ХХІ ст.: секуляризація, десекуляризація, ресекуляризація.

Філософія і теорія культури, культурологія, етнокультурологія. Сучасні дослідження культури. Багатоманіття соціокультурних світів. Проблеми міжкультурної комунікації на початку XXI ст.

Візуальне мистецтво і менеджмент культури. Теорії візуального мистецтва. Contemporary art. Історія і теорія кіно. Історія і теорія фотографії. Менеджмент культурних проектів. Арт-кураторство: теорія і практика.

Європейські студії. Ідея Європи та європейська інтеграція: філософсько-політичні виміри. Аксіологічні засади європейської культури. Європейська цивілізація і виклики сучасності. Інформаційний простір і комунікативні практики Європи.

Урбаністичні студії. Теоретичні аспекти розвитку урбаністичних студій. Культура міст: від давнини до сучасності. Образи міста в світовій культурі: література, живопис, фотографія, кіно. Етнокультурні проблеми міст України та світу. Культура міської повсякденності. Архітектурні «обличчя» міст.

Політичні студії. Актуальні проблеми політології, філософії політики і політичної філософії. Теорія і практика демократії. Сучасна світова і українська політика.


Робочі мови конференції: українська, англійська.


Для участі в конференції необхідно:

• Надіслати на електронну адресу Оргкомітету до 25 квітня 2024 р. текст тез доповіді: Microsoft Word (тип файлу "doc", "docx", "rtf"). Обсяг матеріалів тез – до 2 сторінок формату А4, кегль – Times New Roman; міжрядковий інтервал – 1,0; розмір шрифту – 14; поля – 20 мм; вирівнювання – по ширині. Сторінки не нумеруються. Переноси слів не допускаються. Слід використовувати однакові лапки: «» та апостроф: ’. У правому куті першої сторінки ставиться прізвище та ініціали автора (авторів) і повна назва закладу чи установи, нижче посередині рядка – заголовок великими літерами. Відповідні посилання на використані джерела оформляються таким чином: [3, с. 7]. Список використаних джерел наводиться після тексту (слід вказати прізвище, ініціали автора, повну назву, місце і рік видання, кількість сторінок).
Матеріали мають бути перевірені на наявність орфографічних і стилістичних помилок. Автори несуть відповідальність за точність викладених фактів, цитат і посилань, а також за дотримання авторських прав.

• Заповнити форму за посиланням: https://forms.gle/7jfFzEWZzH9BYcwS9



ЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ ТЕКСТУ ТЕЗ ДОПОВІДІ:

Прізвище Ім’я
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

НАЗВА





Література:
1. Поппер К. Відкрите суспільство та його вороги / пер. з англ. О. Коваленко, О. Буценко. К.: Основа, 1994. 495 с.



Оргкомітет залишає за собою право відбору тез для участі у конференції.
Планується видання збірника матеріалів і сертифікатів учасників конференції.


Конференцію буде проведено на платформі Zoom.

Будемо раді відповісти на Ваші запитання:

E-mail Оргкомітету: karazin.philosophy.conf@gmail.com

Адреса Оргкомітету: 61077, Харків, пл. Свободи 4, ХНУ імені В. Н. Каразіна, деканат філософського факультету, Оргкомітет конференції.


Для довідок:

(057)-707-56-61 (деканат філософського факультету)

(095)-131-49-45 (доступні Telegram, Viber) (Панов Володимир Ярославович, аспірант кафедри теоретичної і практичної філософії імені професора Й. Б. Шада філософського факультету)


З повагою, Оргкомітет конференції

______________________________________________________________________________