КАФЕДРА УКРАЇНОЗНАВСТВА

 Новини кафедри українознавства

«Гончарство Слобожанщини»:
науковий семінар кафедри українознавства з етнологічних студій
(9 листопада 2015 р.)

Цьогорічний науковий семінар кафедри українознавства з етнологічних студій відбувся 9 листопада 2015 р. і пропонував до наукового обговорення тему «Гончарство Слобожанщини». Він став уже третім сумісним проектом кафедри українознавства та Центру українських студій імені Д. І. Багалія ХНУ імені В. Н. Каразіна. Цього року на семінар завітала делегація співробітників і науковців Національного музею-заповіднику українського гончарства в Опішному. 

Під час семінару було заслухано й обговорено доповіді 

старшого науковий співробітника Відділу етнографії гончарства Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні, канд. істор. наук Людмили Меткої «Гончарство Слобідської України: історія дослідження й локальні особливості»

старшого наукового співробітника Харківського історичного музею імені Миколи Сумцова, етнолога, канд. істор. наук Олени Щербань «Глиняний посуд у побутовій та обрядовій культурі слобожан ХІХ - початку ХХ століття»,

доцента кафедри теорії та історії мистецтв факультету образотворчого мистецтва Харківської державної академії дизайну і мистецтв канд. іст. наук Валентини Сушко «Доробок керамістів Слобожанщини: мистецькі особливості та проблеми музейної інтерпретації».

У рамках семінару відбулася презентація книг Людмили Меткої «Гончарство Слобідської України в другій половині ХІХ – першій половині ХХ століття» та перевидання фундаментальної праці Вадима і Данила Щербаківських «Українське мистецтво: в двох томах з додатками», здійсненого видавцем Олександром Савчуком.

Цьогорічний семінар «Гончарство Слобожанщини» було прокоментовано на сайті Національного музею-заповіднику українського гончарства в Опішному,
а також на його офіційній
на сторінці соціальної мережі facebook. Також щорічний науковий семінар кафедри українознавства отримав схвальний відгук на сторінці сайту «Музейний простір».

На семінарі було започатковано новий формат для спілкування усіх аматорів і науковців, які цікавляться етнографічною спадщиною і культурою цього історико-етнографічного регіону, а саме сторінка на Фейсбуці Вивчаємо Слобожанщину/Culture of Slobozhanshyna. – Режим доступу:
https://www.facebook.com/slobozhany/?ref=aymt_homepage_panel.

Такий вид спілкування дозволить віднайти однодумців, які цікавляться етнографічним спадком Слобожанщини далеко за межами Харкова і зробити пошукову та популяризаторську роботу в цьому напрямі інтерактивною.

Модератором щорічного наукового семінару з народознавства й інтерактивної сторінки виступає доцент кафедри українознавства, канд. істор. наук Наталя Аксьонова.