КАФЕДРА УКРАЇНОЗНАВСТВА

 Новини кафедри українознавства

Презентація нових книг
письменника Андрія Валентинова з циклу «Аргентина»
(20 грудня 2017 р.)

20 грудня 2017 року відбулася презентація книг із циклу «Аргентина» Андрія Валентинова за участі автора.

На заході були присутні директор Центральної наукової бібліотеки Каразінського університету Ірина Журавльова, письменники-фантасти Дмитро Громов та Олег Ладиженський, завідувач кафедри українознавства філософського факультету, доктор історичних наук, професор Дмитро Чорний.

«Я знайомий із творчістю Андрія Валентинова досить давно і дуже люблю його книги. Коли він перебуває в процесі роботи, то буквально „занурюється“ в епоху, а іноді намагається перевірити свої гіпотези на інших людях. На мою думку, це його характерна риса як письменника, яка мені дуже імпонує», — зазначив на початку заходу Дмитро Чорний.

Андрій Валентинов розповів про свій життєвий шлях та творчість: «Я відношу себе до старого покоління сучасних фантастів. Став писати для себе ще в 70-х роках ХХ сторіччя, але публікуватись як професіонал почав лише в 90-х. Поштовхом для написання циклу книг „Аргенитна“ стали події 2013–2014 років. Загалом заплановано випуск не менш ніж 12 книг».

Також автор наголосив, що жанр цього циклу книг — альтернативна історія. Події першої книги розгортаються в 1936 році та занурюють читача в атмосферу ХХ сторіччя, але, звісно, з елементами фантастики. Цікавою також є назва циклу: виявилося, що книги не мають нічого спільного з країною Південної Америки, а «Аргентина» — це назва астероїду, вигаданої автором планети.

Письменник розповідав не лише про свої книги, але й про власне бачення життя в цілому, торкнувся теми історії сучасної фантастичної літератури та явища, коли події книги починають збуватися в реальному житті: за словами Андрія Валентинова, після того, як деякі події його книг відбулися в реальному житті, він зарікся писати про майбутнє, оскільки «про минуле писати безпечніше».

Презентація проходила у форматі дискусії, тому всі бажаючі могли поставити письменнику питання. Наприкінці заходу Андрій Валентинов подарував екземпляр циклу книг Центральній науковій бібліотеці Каразінського університету.

URL