КАФЕДРА УКРАЇНОЗНАВСТВА

 Новини кафедри українознавства

Міжкафедральний науково-практичний семінар

«Проблеми культурно-мовної ідентичності в Україні»

(4 листопада 2011 р.)

4 листопада 2011 р. в Центрі українських студій імені Д. І. Багалія Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбувся міжкафедральний науково-практичний семінар за темою «Проблеми культурно-мовної ідентичності в Україні». Організаторами заходу були кафедра української мови філологічного факультету, кафедра українознавства філософського факультету, Центр українських студій імені Д. І. Багалія та Східний інститут українознавства імені Ковальських.

На семінарі доповідачами виступили: В. С. Калашник і М. І. Філон – «Символ та його смисл як чинник національно-культурної самоідентифікації», Р. С. Мариняк – «Мовна ідентичність як складова архетипу культурного героя (на матеріалі художніх творів сучасних українських авторів)», К. В. Коротич – «Прагматичне навантаження мовних засобів на позначення дитини в її спілкуванні з дорослими (за автобіографічними повістями М. Стельмаха)» і М. А. Курушина – «Мовно-культурна специфіка ономастикону української національної культури».

Виголошені доповіді викликали неабиякий інтерес присутніх на семінарі викладачів і студентів університету. Як наслідок, доповідачам було задано чимало запитань, виникла дискусія. Міжкафедральний науково-практичний семінар досягнув поставленої мети, оскільки сприяв поглибленню використання наукової бази у навчально-виховному процесі.